Nakş-i Cihan Meydanı ve gezen Ender

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Comments

  1. Merhaba. İsmim Aslıhan. Öncelikle Samsunlu olduğumu söylemekle başlayayım. Ankara AYBU tarih bölümü öğrencisiyim. İran’a gitmek istiyorum bu ekim aynda. 48 yaşında bir kadın için couchsurfing kullanmak ne kadar güvenli bilmiyorum. Bana önerebileceğiniz couchsurfing üyesi var mı? Geçen sene Güney Kore’de 4 aylığına kaldım son derece güvenli bir ülkeydi ama İran biraz gözümü korkutuyor. 2 Ekim’dan 11 Ekim’e kadar sizin gezdiğiniz yerleri ziyaret edebilir miyim? Acilen cevaplandırabilirseniz ona göre bir program rotası çizeceğim kendime 🙂 Şİmdiden çok teşekkürler hemşerim 🙂

    1. Merhaba hemşerim 🙂
      Couchsurfing yaptıysanız bilirsiniz referans sistemi var ve profilleri, yorumları okuyup karar verebilirsiniz. İnanıyorum birçok kişi ağırlamak isteyecektir. Daha detaylı mail adresinize yazarım bu konuda. Ne bakımdan bir korku var bilmiyorum ama güvenlik olayları mevcut yönetimden dolayı daha az oluyor. Kadınlar gayet hayatın içindeler. Benim tanıştığım birçok insan gayet açık fikirli rahat insanlardı. Gönlünüz rahat olsun.
      Ben de yaklaşık aynı süre oradaydım rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabiki özellikle ilginizi çeken bir şeyler varsa onu da değerlendirin. Mesela çölde en azından bir gece geçirmeyi çok istiyordum ama zamanım yoktu. Bunun için Yazd civarında Zein-o-din diye bir kervansaray var, çölün ortasında. Daha başka birçok var. Bununla ilgili yine mailde bilgi veririm. Çölde 1 gece kalmak için git gel bu size 2 güne mâl olabilir gibi gibi.